İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
(0216) 700 17 68 Acıbadem Sarayardı Caddesi No:44 Kadiköy İstanbul
Arama
Filters
Kapat
RSS

Blog

Furygan Felsefesi

furygan fabrikası resmi

Deri uzmanı olarak tanınan Furygan, kuruluşunun ilk dönemlerinde dahi üst düzey yarışçılara tulumlar üretti ve 15 yıldır David Segura tarafından yönetilen küçük bir Fransız aile şirketi olarak kalırken son yıllarda önemli bir marka olarak büyüdü. Yeni tekstil malzemelerini ve teknolojik üretim yön...

Motosiklet Montu Seçiminde Bütçe
Motosiklet Montu Seçiminde Bütçe

Motosiklet montları kasklardan sonra gelen en önemli sürüş ekipmanlarından biridir. Sürüş sırasında ki güvenliğimizin en büyük yardımcısı olan motosiklet montları vücudumuzun üst bölgesini ve hayati organlarımızın bir çoğunu koruyor. konfora yönelik özellikleri sayesinde sıradan br ceketin sağlayamacağı özellikler sadece motosiklet için tasarlanmış kıyafetlerde gizli.

Motosiklet almak İstiyorum. Peki hangi sürücü belgesine sahip olmam gerekiyor?
Motosiklet almak İstiyorum. Peki hangi sürücü belgesine sahip olmam gerekiyor?

Motosiklet almak istiyorum, hangi sürücü belgesini almam gerekiyor, yaşım hangi sürücü belgelerine yetiyor, sürücü belgelerinin limitleri kaç cc, kaç kw oluyor,  A1, A2 ve A sınıfı sürücü belgelerinin farkları nelerdir, tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık ve kaleme aldık.

Spidi Motosiklet Montları ve Aksesuarları Hakkında Bilgilendirme

Motosiklet sürüşünden keyif almanızı sağlayan temel unsurlardan bir tanesi sürüş esnasında içinde bulunduğunuz hava şartından etkilenmemeniz ve kazalara karşı korunaklı olmanız olacaktır. Olumsuz hava şartlarından etkilendiğiniz ve güvenliğinizin tam olmadığı bir sürüşü gerçekleştirmek hem tehlikeli hem de sürüş keyfinden mahrum olmanıza dolayısıyla dikkatinizin dağılmasına yol açar.

Uzun Motosiklet Yolculuğu için Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Motosiklet ile uzun yola çıkmak, gerekli ekipmanlar bulundurulduğu zaman gayet keyifli bir deneyim yaşatmaktadır. Fakat her yolculuk için olduğu gibi motosiklet ile yapılan yolculuk için de bulundurulması gereken önemli ekipmanlar bulunmaktadır. Bu malzemeler; yolculuk esnasında motosiklet kullanımını kolaylaştıracak ve aksaklıkları çözmede kolaylık sağlayacak ekipmanlardır.

Japonların Efsanesi Arai Motosiklet Kaskları

Üç nesildir kuşak atlayan, günün gelişen teknolojisine ayak uyduran ve hala yeni tenolojileri belirleyen ARAI motosiklet kaskları.

Falco Motosiklet Bot ve Çizmelerinin Özellikleri

20 seneyi aşkın süredir motosiklet bot ve çizmeleri üreten Gianni Falco Srl, bu alandaki ustalığını ve teknik bilgisini ürettiği her modele yansıtıyor. D3O koruma sistemini kullanan ilk bot üreticisi olma özelliğine sahip olan Falco, güvenilir ve estetik botlar üreten lider markalardan biri olarak tanınıyor.

Caberg Kasklar Nasıldır ? Fiyatları Nelerdir ?

Caberg firması İtalyan menşeyli ve üretiminin çoğunu İtalya'da gerçekleştiren , fiyat / Performans olarak iyi kasklar üreten bir marka. Caberg kask modelleri ağırlıklı olarak kapalı ve çeneden açılır kasklardan oluşsa da , firmanın yarım kaskları yada dual sport kaskları da bulunmakta. Caberg Duke çeneden açılır motosiklet kaskı özellikle Sharp Güvenlik Testinden 5 yıldız almayı başaran ender modellerden biri olduğu için ülkemizde oldukça fazla tercih edilmekte.

 

Shoei Motosiklet Kaskları ve Tarihi

Shoei Kasklar, 1958 den beri kask üretiminde yeni teknolojiler kullanan kendini bu işe adamış bir firmadır. Eitaro Katama, Shoei Kaskların kurucusu olarak 1950'lerin sonunda ilk ürettiği kaskı bizzat kendi için yarış pistlerinde geliştirdi. Sonraki yıllarda ürettiği shoei kaskları tüm Dünyaya sunmaya başladı. 1960'lı yılların sonlarına gelindiğinde önce ABD, daha sonra Avrupa'daki motosiklet severler Shoei kaskları ve üstün kalitesiyle tanıştılar. O yıllar Shoei motosiklet kasklarının Dünyada tanınmaya başladığı yıllardı.

AGV Motosiklet Kaskları ve Tutkulu Tarihi

AGV Motosiklet Kaskları 1947’de Gino Amisano tarafından kuruldu, şirket adı Gino, Amisano ve bulunduğu şehir Valenza'nın baş harflerinden oluşuyor. 1945 yılında genç bir muhasebeci olan Gino savaşın bittiği o yıllarda bir iş kurmak istiyordu ve iki arkadaşı ile birlikte ilk işini kurdu, fakat beraberlikleri 2 yıl kadar anca sürebildi. Ortaklıktan ayrıldıktan sonra, o işte öğrendiği eyer ve sırtlık pedleri üretimini sadece scooterlara, yani o dönem çok popüler olan vespa ve Lambretta markalarına üretmeye başladı.