Arai Concept-XE Kapalı Kask Mat Siyah

26290,00 TL
KDV Dahildir.
Arai Concept-XE Kapalı Kask Mat Siyah
  • Marka: Arai
  • Hızlı Bul: 29130
*

1980'ler.

   Sizi diğer herkesten farklı hissettirecek bir tarz. ARAI CONCEPT-XE. O dönemin basit ama agresif tarzını hatırlatan motosiklet kaskı, Arai Ar-Ge'sinin kalbinden geldi. Arai teknolojilerinden ödün vermeden eski tarzın ruhunu yansıtmak istiyor, tabi Arai'nin modern performansıyla.

   Arai Concept-X agresif görünümün altında, yüzey alanı kaza anında kaymak ve bir noktaya takılmamak için Arai'nin tescilli çevresel kemeri ile güçlendirilmiş pürüzsüz ve yuvarlak bir şekle sahip, güçlü, hafif bir PB e-cLc (Fiber) kabuğu bulacaksınız. VAS-V vizör sistemi, retro mekanik görünümü ile kusursuz bir uyum ve performans sağlar.

   Geçmişe bir bakış atılsa da, Arai Concept-X bugünün kaskı. Yeni, eski bir tarz isteyen modern motosiklet sürücüleri için hazır, ancak sadece bir Arai'nin sağlayabileceği performans ve konforla birlikte.

 

 

  Çevresel Kuşaklı e-Kompleks Laminat Yapı (PB e-cLc)( Fiber). Arai Concept-X’in dış kabuğu hafif mukavemet için Çevresel Olarak Kuşaklı e-Kompleks Laminat Yapı (PB e-cLc) Fiber kullanır; darbe kuvvetlerini gözden geçirmek ve yaymak için tasarlanmıştır. Orta tabaka olarak değiştirmek için yeni malzemeler kullanılmıştır, bu da PB-cLc yapısı ile aynı mukavemeti korurken önemli bir ağırlık azalmasına neden olur.

 

 

 

 

  Concept-X’in zarif dış kabuğu bir sır saklıyor; Arai’nin dahili havalandırma sistemi. Soğutma havası vizör hava deliklerine girer ve yan astarın birleşik Venturi etkisinin yarattığı negatif basınç ile EPS astarındaki gizli çok aşamalı hava kanalı aracılığıyla konfor astarı ve üç üst kuron egzoz deliğinden dışarı çekilir bağlantı noktaları ve boyunluk havalandırması. Ön taraftaki altı delikli yuva, buğulanmaya yakın ve hava akışı için açılır.

 

 

 

 

 

   VAS ile, vizör montaj pozisyonu düşürülür ve her ikitapınak alanında ortalama 24 mm ek enerji verir, enerjiye göz atma yeteneğini artıran ideal daha pürüzsüz bir şekil elde edilir. Sonuç olarak bu, kabuğun daha fazlasının Snell standardının test çizgisi boyunca ve üzerinde daha düzgün olmasını mümkün kıldı.

 

 

 

 

 

 

 

   Sıcak hava egzozunu arttırırken kaskın altında rüzgar gürültüsünü ve türbülansı azaltan hava akışı oluşturur.  Sıcak havanın EPS astarındaki 3 delikten kasktan İkiz Venturi Egzoz portlarına çekilmesini sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

   Temiz hava, kabuğun bu kritik bölgesinde delik ve darbe emici astar gerektirmeden doğrudan alın bölgesine girebilir. Belirli modellerde havalandırma tapınak alanına kadar uzatılır.

 

 

 

 

 

 

*
*
*

İnceleme Yazın

*
*
    Kötü   Mükemmel

 

Arai Motosiklet Kaskları

1937 yılında Hirotake Arai tarafından Japonya’da kurulan şirket, en köklü kask üreticilerinden biri olarak tanınıyor. Arai; bütün kasklarına uyguladığı organik dış kabuk şekilleri, kusursuza yakın havalandırma sistemleri ve kendi teknolojileri olan PB-SNC kabuk konstrüksiyonu sayesinde piyasadaki rakiplerinden farklı yönlerini efektif şekilde ortaya koyuyor. 3 nesildir Arai ailesi tarafından sürdürülen ve bütün kaskları el üretimi olan şirket, F1 pilotları tarafından da en çok tercih edilen kask markası olma unvanına sahip. Arai, amatör ve profesyonel kullanım için geliştirdiği kasklara defalarca güvenlik ve aerodinamik testleri uyguluyor; gerek pistlerde gerekse sokaklarda en hafif, konforlu ve güvenli sürüşü sağlamak için ürettiği kaskları her geçen gün geliştiriyor.

 
Modeller
 

Arai Concept XEArai Quantic  
Arai Profile V
 Arai RX7 V EVOArai Tour X5Arai Yedek Parça

Popüler Kategoriler