Arai RX-7V Evo Tatsuki Kapalı Motosiklet Kaskı

35147,00 TL
KDV Dahildir.
Arai RX-7V Evo Tatsuki Kapalı Motosiklet Kaskı
  • Marka: Arai
  • Hızlı Bul: 28838
*

Arai RX-7V Evo Kapalı Motosiklet Kaskları

RX-7V EVO, Arai'nin kask teknolojisindeki bilgi, deneyim ve uzmanlığının zirvesini temsil eder. PB-SNC² dış kabuğu, devrim niteliğindeki VAS ("Değişken Eksen Sistemi") vizör sistemi ve şakakların çevresinde önemli ölçüde genişletilmiş, daha pürüzsüz bir alan ile RX-7V EVO, birinci sınıf kask segmentinde yeni bir ölçüt sunuyor. Ayrıca RX-7V EVO, yeni, daha katı ECE standardı R22-06 ile uyumludur. Daha da ince çerçeveli antimikrobiyal astardan, geliştirilmiş difüzör ve entegre hava kanallarına kadar her parça, Arai'ye özgü ayrıntılara gösterilen özeni gösterir. Arai, gerçek kazalardan öğrenerek geri tepme özelliklerini sürekli olarak geliştirdi. Daha güçlü ve pürüzsüz kabuk ve VAS sayesinde, RX-7V EVO ideal kask şekline hiç olmadığı kadar yakındır. VAS ile, vizör eklentisinin konumu, enerjiyi yansıtma yeteneğini artıran ideal, daha pürüzsüz bir şekle ulaşmak için 24 mm alçaltılmıştır. Bu, kabuğun Snell standart test çizgisinin üzerinde tamamen pürüzsüz olmasını mümkün kılmıştır.

Havalandırma

Yeni difüzörler 20 mm uzunluğunda ve aerodinamik için Air Wing ile birlikte çalışır hale getirilmiştir. Bu yepyeni difüzörler %19 oranında daha iyi verim sağlarken tüm hava giriş ayarlarında (Kapalı, Yarım Açık ve Tamamen açık) sızdırmazlığa yardımcı olurken rüzgar sesini ve su girmesini minimum seviyeye taşır. 

Eyeport Hava Kanalı: Göz portu üzerinden gelen havayı özel hava kanalları sayesinde yan bölümlere çekilmiş ve böylece kaskın verimliliği artmış ve gürültü düzeyi azaltılmıştır.

Üç Konumlu Çene Havalandırma Deliği: Üç konumlu yapısı ile vizörün buğulanmasını engellerken sürücüye taze hava vermeye yardımcı olur.

Arka ve Yan Havalandırmalar: Boyun bölgesinde ve yan taraflarda bulunan çıkış delikleri sayesinde içeride bulunan sıcak havanın çıkışı ve sürücünün konforu sağlanmıştır.

Arka Havalandırma: Boyun egzoz havalandırma deliği

Pine Down Chin Spoiler: Rüzgar gürültüsünü en aza indirmek amacı ile yerleştiren spoiler yüz bölgesinden sıcak havanın çıkmasına yardımcı olurken rüzgarın kask üzerindeki etkilerini uzaklaştıracaktır.

Patentli Air Wing: Sürtünme ve bükülmeyi azaltmak için tasarlanan bu patentli özellik kaskın yüksek hız ve sert fren esnasında stabiletisini artırmayı amaçlamaktadır.

Organik Şekil: Arai dış kabuğunun organik şekli doğal bir görünüm sunarken daha iyi yalıtım, gelişmiş konfor, uyum ve rüzgâr direncini en aza indirgemek amacıyla başın doğal şekline daha iyi uyum sağlar.

Değiştirilebilen yanak pedleri ve kulaklıklar: Modellere bağlı olarak Arai kaskların iç parçaları çıkartılabilir temizlenebilir ve değiştirilebilir yapıya sahiptir. Bu sayede üst düzey konfor ayrıcalıkları sunar.

Hoparlör Cepleri: İletişim sistemlerinin kullanılması için genellikle iç mekânda yer bırakılmaz. Arai RX-7V Kapalı Kask hoparlör cepleri ile size iletişim sisteminizin montajı için fırsat tanırken konforunuzu artıracaktır.

Yüz Kontur Sistemi (FCS): Alt çene için daha iyi uyum sağlamak ve rahatlığı artırmak amacıyla yanak pedi aşırı basıncı engellemek üzere köpük yay desteği ile desteklenmiştir.
5mm Peel Away: Uyum ve rahatlığı sağlamak amacı ile yanak yastıkları ve kulaklıklar 5mm soyma katmanına sahiptir. Bu her kafa yapısı için mükemmel uyumu sağlamaktadır.

Tüm Gün Konfor: Arai iç mekanı ile gün boyu konfor, en iyi astar malzemeleri ve geniş havalandırma sistemi ile size uyum sağlar ve kaskın mükemmel dengesi ve ağırlık dağılımı sayesinde, Arai kask taktığınızı fark edemeyeceksiniz.

Arai RX-7V Evo Kapalı Kask Diğer Özellikleri

De-Mist opsiyonu ile VAS MAX Vision Vizör: VAS MAX Vision koruma, her mevsimde ve her türlü sürüşte daha iyi görünürlük sağlamak için standarttır. Gerektiğinde takılmak üzere Buğu Önleyici Pinlock ek parçası ile standart olarak satılır.

Antimikrobik İç Astar: Arai kasklar astarları sayesinde mikroorganizmaların oluşmalarına izin vermez ve daha hijenik şartlar sunar.

Kolay Temizlenen İç Parçalar: Arai kaskları en üst kalitede iç malzemeye sahiptir. İç malzemelerimiz ılık su ve az sabun ile rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Arai El yapımıdır: Uzmanlarımızın Arai Kask yapabilme yeteneğine kavuşmaları 5 yılı bulmaktadır. Bir Arai Kask dış kabuğunun yapılması 27 adımı bulabilmektedir. Arai kasklar el yapımı ürünlerdir.

Arai RX-7V Evo Kapalı Kask Güvenlik Özellikleri ve Sertifikaları

ECE 22-06: Uluslararası çapta en yaygın kask sertifikası olup, dünya çapında 50'den fazla ülke tarafından talep edilmektedir.

Penetrasyon Testi: Avrupa kask standartları için gerekli olmamasına rağmen Arai kaskları bu teste tabi tutularak başarı ile geçmişlerdir.

Acil Durum Emniyet Sistemi (ERS): Yaralı bir kullanıcıya daha kolay erişilmesini sağlayan bu sistem, eğitimi olan bir sağlık personeli tarafından kolaylıkla kask pedlerinin çıkması sayesinde kask çıkartılırken yaşanabilecek hasarları ortadan kaldırmaktadır.

Arai In-House: Arai kaskları zorunlu ve gönüllü olarak belirli güvenlik standartlarının yanında bu testlere eşdeğer ve çoğu zaman daha da zorlu Arai in-house standartlarından da geçmek zorundadır.

5 Kalite Kontrol Testi: Arai kaskları tüm üretim aşamalarında toplamda 5 defa test edilerek satışa sunulmaktadır.

Sert Dış Kabuk, Yumuşak İç Kabuk: Arai, darbenin doğuracağı kuvvetleri en iyi yayabilmek amacı ile sert dış kabuk ve yumuşak iç kabuk mimarisinde yapılmaktadır. Bu sayede gelecek olan darbeler en iyi şekilde dağıtılarak kullanıcının darbeyi en az şekilde alması sağlanır.

Düzgün Şekli, Daha İyi Koruma: Arai kaskları pürüzsüz dış yüzeyi sayesinde gereksiz direnç oluşturmamakta olup darbe sırasında hava delikleri ve kanalları kasktan koparak bu direnci en aza indirger.

5 Yıl Sınırlı Garanti: Kask 5 yıl malzeme ve üretim kaynaklı hatalar için Arai garantisi altındadır. Ancak kask üretim tarihinden itibaren 7 yıl içinde kullanılıyor olmalıdır. Toplam 7 yıl içindeki 5 yıl için garanti koşulu bulunmaktadır.

 

 

 

*
*
*

İnceleme Yazın

*
*
    Kötü   Mükemmel

 

Arai Motosiklet Kaskları

1937 yılında Hirotake Arai tarafından Japonya’da kurulan şirket, en köklü kask üreticilerinden biri olarak tanınıyor. Arai; bütün kasklarına uyguladığı organik dış kabuk şekilleri, kusursuza yakın havalandırma sistemleri ve kendi teknolojileri olan PB-SNC kabuk konstrüksiyonu sayesinde piyasadaki rakiplerinden farklı yönlerini efektif şekilde ortaya koyuyor. 3 nesildir Arai ailesi tarafından sürdürülen ve bütün kaskları el üretimi olan şirket, F1 pilotları tarafından da en çok tercih edilen kask markası olma unvanına sahip. Arai, amatör ve profesyonel kullanım için geliştirdiği kasklara defalarca güvenlik ve aerodinamik testleri uyguluyor; gerek pistlerde gerekse sokaklarda en hafif, konforlu ve güvenli sürüşü sağlamak için ürettiği kaskları her geçen gün geliştiriyor.

 
Modeller
 

Arai Concept XArai Quantic Arai-QV ProArai Axces 3  
Arai Profile V
 Arai RX7Arai Tour X4Arai Freeway-2Arai Renegade VArai Chaser XvArai Yedek Parça

Popüler Kategoriler