(0216) 700 17 68Acıbadem Sarayardı Caddesi No:44 Kadiköy İstanbul
Arama
Filters
Kapat

Spidi Motosiklet Montları ve Aksesuarları Hakkında Bilgilendirme

Motosiklet sürüşünden keyif almanızı sağlayan temel unsurlardan bir tanesi sürüş esnasında içinde bulunduğunuz hava şartından etkilenmemeniz ve kazalara karşı korunaklı olmanız olacaktır. Olumsuz hava şartlarından etkilendiğiniz ve güvenliğinizin tam olmadığı bir sürüşü gerçekleştirmek hem tehlikeli hem de sürüş keyfinden mahrum olmanıza dolayısıyla dikkatinizin dağılmasına yol açar.

Motosiklet kullanımında gerekli olan temel ekipmanları gerekçeleriyle birlikte maddeler halinde diğer yazımızda detaylarıyla açıklamıştık. Bu yazımızda ise Spidi motosiklet montlarının ne olduğundan ve kullanım detaylarından bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere motosiklet sürücüleri her türlü hava koşullarında motor üzerinde yolculuk yapma durumunda kalabilirler. Bu nedenle sürücünün giyeceği montun, sürüş sırasında sürücüsünün hem hava şartının olumsuz koşullardan etkilenmesini engelleyebilmeli hem de kazalara karşı sürücüyü koruması gerekmektedir.

Spidi köklü bir İtalyan markası olup başarılı çalışmaları sayesinde kendisine sektör içerisinde sağlam bir yer edinmiştir. Sürücülere sunduğu güvenli ve kaliteli ürünleri sayesinde dünya üzerinde çok geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Ürünler başarılı Ar-ge çalışmaları sayesinde ortaya çıkarılmakta ve motosiklet sürücülerinin güvenlik ve konforu adına ihtiyaç duyabilecekleri ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Spidi motosiklet sürücüleri için üretilen mont modelleri,

  •          Deri mont modelleri
  •          Tekstil mont modelleri
  •          D- Dry mont modelleri
  •          D- Air mont modelleri
  •          Drystar / Gore-Tex mont modelleridir.

 

 

 

Spidi Deri mont modeli’nin genel özelliklerinden bahsedecek olursak eğer bu kategori içerisindeki modeller deriden üretilmiştir. Omuz ve dirsek bölgelerinde korumalar yer almaktadır. Seviye 1-2 olmak üzere sırt korumasının takılmasına olanak verir. İçerisinde sökülebilmeye uygun olan termal astar yer almaktadır.

 

Tekstil mont modelleri’nin yazlık kullanıma uygun olanları yüksek düzeyde havalandırmaya müsaade eder, bu sayede yazın sıcağından daha az etkilenmeyi sağlar. Omuz ve dirsek bölgelerinde koruma bulunmaktadır. Sırt koruması için hazırlık cebi yer almaktadır.

 

 

D-Dry mont modelleri yüksek aşınmaya karşı dirençlidir.  Omuz bölgesinde yer alan elastik malzemeler ile ekstra konfor sağlanmıştır. İçerisinde yer alan termo astar çıkarılabilmektedir. Seviye 1-2 ye müsaade eden sırt koruyucuları takılmasına uygundur. Göğüs korumalığı takılabilir. İç ve dış olmak üzere 2 çeşit cep yer almaktadır. Modellerin üzerinde gece fark edilebilirliğinin arttırılmasına olanak sağlayan yansıtıcı detaylar yer almaktadır.

 

 

D-Air mont modelleri kaza durumlarında boyun ve göğüs gibi en hassas bölgelerin korunmasını sağlayan mont çeşididir. Kask ile kullanımda boyuna gelecek hazarlara engel olabilmek üzere hazırlanmıştır. Sırt bölgesi ve göğüs bölgesine alınan darbeleri en aza indirebilmeyi amaçlar. 

 

 

Drystar / Gore-Tex mont modelleri ise file kumaşa sahip olup hava geçirme kapasitesi çok yüksektir. Bu montun esnekliği diğerlerine göre daha fazladır. Yine diğer modellerde olduğu gibi omuz ve dirsek korumaları bu modelde de yer almaktadır. Seviye 1-2 sırt göğüs korumalık takılması için uygundur. Rüzgar ve suyu içerisine geçirmeyen ve nefes alabilmeyi sağlayan bir H2Out adı verilen iç bir katman bulunmaktadır. Bu sayede terlemeler engellenebilmekte ve bunalma hissi ortadan kaldırılabilmektedir. Bu modelin üzerinde de karanlık sürüşlerde fark edilmeyi arttıran reflektif ayrıntılar yer almaktadır. Üzerinde birden fazla sayıda cep bulunmaktadır. 

 

 

Spidi motosiklet montları, motosiklet sürücüsünün ihtiyaç duyabileceği güven ve konforu sağlayabilecek şekilde ve kalitede tasarlanmakta ve Ar-Ge çalışmalarıyla ilerlemektedir. Çok geniş bir dağıtım ağına sahip olduğundan dolayı Spidi firmasının ürünlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Motosiklet üzerinde güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi tecrübe etmek istiyorsanız eğer yapmanız gereken tek şey ihtiyacınıza uygun Spidi markasına montu satın almak olacaktır.

 

Yazın